KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 9096451
*
nr 909 6451
Blyerts
Fredrik Westin, 1800-tal, Mansporträtt, verso a verso, 14 x 16
Utrop:
2.000 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 september 2014
kl 20:32:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/8 19:17:54
1
300 kr
1/9 09:57:20
2
700 kr
1/9 17:03:24
3
700 kr
1/9 17:03:33
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blyerts fredrik westin mansporträtt porträttmåleri teckning vattenfärg verso a verso
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:49
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:20
-
2032 Akvarell
Veronica Leo (f. 1935), Sverige. "Snöflickan, ur s..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:39
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25
*
Blyerts
nr 909 6451
Blyerts
Fredrik Westin, 1800-tal, Mansporträtt, verso a verso, 14 x 16
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 september 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/8 19:17:54 | 1 | 300 kr |
1/9 09:57:20 | 2 | 700 kr |
1/9 17:03:24 | 3 | 700 kr |
1/9 17:03:33 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blyerts fredrik westin mansporträtt porträttmåleri teckning vattenfärg verso a verso
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:49 -
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03 -
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:20 -
2032 Akvarell
Veronica Leo (f. 1935), Sverige. "Snöflickan, ur s..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:39 -
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25